Doç.Dr. Muhammed İsa KARA

Doç.Dr. Muhammed İsa KARA

1980 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlkokulu İzmir, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. Aynı yıl Cumhuriyet Üniversite'sinde Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim dalında doktora eğitimine başladı. 2008 yılında “Gömülü alt üçüncü molar cerrahisi sonrası ağrı, trismus ve ödemin kontrolünde oksaprozin ve naproksen sodyumun etkinliklerinin araştırılması” konu başlıklı doktorasını tamamladı. 2009-2011 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi, 2011-2016 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim dalında yardımcı doçent ve doçent olarak öğretim üyeliği yaptı. çok sayıda doktora ve uzmanlık öğrencisi danışmanlıkları yürüttü.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları AD. (3 ay), Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reaminasyon AD. (2 ay), Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp AD. (2 ay), Ankara Üniversitesi Diş Hek. Fak. Ağız Diş Çene Cerrahisi AD. (3ay) rotasyon eğitimlerini tamamlamıştır.

30'dan fazlası Uluslararası SCI veya SCI-Expanded Kapsamındaki Hakemli Dergilerde olmak üzere 50'nin üzerinde akademik makalesi yayınlanmıştır.

Uzmanlık alanları:

Dental İmplantların
Ortognatik Cerrahi
Temporomandibular Eklem Hastalıkları
Ağız Hastalıkları

Özel Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde Ağız Diş Çene Cerrahi uzmanı olarak mesleki hayatına devam etmektedir. İyi derecede ingilizce bilmektedir.